wydawnictwopuls Postep

Jak sprawić, by rzęsy stały się dłuższe i gęstsze?

Marzeniem każdej kobiety są długie, gęste i zdrowo wyglądające rzęsy, stanowiące naturalną ozdobę oczu. Niestety, u wielu pań wcale nie chcą wyglądać jak te, należące do modelek z reklam pogrubiających mascar – są krótkie, przerzedzone, a co najgorsze wciąż wypadają. Na pocieszenie trzeba jednak dodać, że istnieją sposoby na to, by znacznie poprawić ich kondycję.

Jednym ze skutecznych, domowych sposobów na wzmocnienie rzęs jest smarowanie ich olejkiem rycynowym. Dostarcza on witamin E i A, które usprawniają wzrost włosków. Trzeba jednak uważać z nakładaną ilością, by preparat nie dostał się do oczu i nie spowodował ich późniejszego przekrwienia.

Można także spróbować z wazeliną. Substancja ta wzmacnia rzęsy oraz zapobiega ich łamaniu. Czasem sprawia też, że odrastające włoski stają się mocniejsze i ciemniejsze.

By dodatkowo nie uszkadzać rzęs podczas kuracji, lepiej unikać stosowania zalotki i nie trzeć za często oczu, co w konsekwencji powoduje nadmierne wypadanie włosków. Obecnie dostępne są na rynku specjalnie skomponowane odżywki lecznicze. Można je nabyć w każdej aptece i większej drogerii.

Zazwyczaj stosuje się je przed snem, ale przed użyciem którejkolwiek trzeba najpierw koniecznie zapoznać się z ulotką.

https://www.sukienkimm.pl/ https://aspazja.pl/