wydawnictwopuls Postep

Na co zwrócić uwagę podczas ciąży?

Nie ma wątpliwości, że ciąża to niezwykle wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Bywa trudny, choć na ciąże można się przygotować – oto najważniejsze rzeczy, na ktore warto zwrócić uwagę w okresie ciążowym. 1. Aktywność fizyczna – będąc w ciąży nie powinno się rezygnować z aktywności fizycznej, chyba że są oczywiście ku temu przeciwwskazania zdrowotne. W innym przypadku, początkowo można uprawiać swoje ulubione sporty, nawet te nieco bardziej wymagające – pływanie, bieganie, joga czy jazda rowerem. Jednakże z czasem rozwoju ciąży i kolejnych miesięcy, trzeba jednak ograniczyć ruch.

Wtedy idealne mogą się okazać długie spacery, chodzenie z kijkami lub też delikatne ćwiczenia rozciągające. Dobrym pomysłem jest także zapisanie się na specjalne zajęcia dla kobiet w ciąży. W ten sposób będziemy mogli ćwiczyć pod okiem wykwalifikowanego trenera, który skoryguje naszą postawę oraz zachęci do wykonywania ćwiczeń także w domu. 2. Minimalizacja stresu – trudno oczywiście wyobrazić sobie sytuację gdy całkowicie eliminujemy z naszego życia stres. W przypadku ciąży powinniśmy jednak podjąć wszelkie starania by go możliwie zmniejszyć.

Warto zatem zadbać o swój dobry nastrój, który mogą zagwarantować ulubione książki czy filmy. Poza tym, słuchanie muzyki i chodzenie na spokojne koncerty lub do teatru także pozytywnie wpłyną na naszą pogodę ducha. Dodatkowo, czas ciąży dobrze jest wykorzystać do spotykania się z bliskimi, z którymi po urodzeniu może być się umówić nieco trudniej. Warto zatem dbać o siebie i ćwiczyć pozytywne myślenie nie tylko w ciąży, ale i przez całe życie. 3. Zdrowa dieta – już od pierwszych dni bycia brzemienną warto zacząć racjonalnie myśleć o swoim żywieniu.

Ciąża to okres, w którym bardzo często wielu kobietom przybywa nawet kilkanaście kilogramów. O ile te związane z samą ciążą są jak najbardziej zrozumiałe, o tyle więcej jest tych powstałych w efekcie nieprawidłowego odżywiania. Ciążowe zachcianki są jak najbardziej zrozumiałe i niekiedy bardzo trudno jest im się oprzeć, nie powinny one jednak kierować naszym codziennym jadłospisem. W diecie ciężarnej kobiety nie powinno zabraknąć witamin i składników, które umożliwią poprawny wzrost dziecka. Poza tym, trzeba też pamiętać o suplementacji tych minerałów, których niedobory mogą pojawić się w organizmie. 4.

Profilaktyka i regularne badania – to zdrowie jest tym, które dla kobiety w ciąży powinno być najważniejsze. W związku z tym regularne badania zlecane przez lekarzy są jak najbardziej obowiązkowe i istotne. Ich wykonywanie dostarcza bowiem informacji na temat płodu, dzięki czemu można na bieżąco śledzić jego rozwój. Poza tym, badania profilaktyczne służą wykrywaniu różnych chorób, zatem wiedza którą nam dostarczą może spowodować konieczność wdrożenia jakiegoś leczenia. Kobieta w ciąży jest dodatkowo dość wrażliwa i osłabiona, powinna zatem być ostrożna szczególnie w okresie jesiennym gdy bardzo dużo osób dopada przeziębienie lub grypa. 5.

Podział obowiązków – oczywiście nie każda kobieta w ciąży musi mieć partnera, jednakże jest on jak najbardziej oczekiwany. W okresie ciąży warto zatem wprowadzać małymi krokami nowy podział domowych obowiązków, które to będą musiały być wykonywane także po przyjściu dziecka na świat.

Ważna dla przyszłych mam jest wygoda podczas tych 9-ciu miesięcy, sprawdź nasze koszulki ciążowe i poczuj różnice

terapiasensum.pl