wydawnictwopuls Postep

Co zrobić, by pozbyć się worków pod oczami?

Skąd właściwie biorą się worki pod oczami, które spędzają sen z powiek wielu osobom? Przyczyny mogą być różne. Czasem problem tkwi w alergii, a niekiedy organizm próbuje dać znać o złym stanie nerek lub chorej tarczycy. Duży wpływ na tworzenie się worków pod oczami ma jednak zła dieta.

Nadmiar spożywanej soli, brak odpowiedniego nawodnienia lub mała ilość białka w diecie mogą również sprzyjać pogłębieniu się tego problemu. By zlikwidować nieatrakcyjną opuchliznę z twarzy należy najpierw poznać przyczynę jej powstawania. Osoby, którym doskwierają choroby nerkowe, powinny spróbować kuracji opartej na piciu soku z mniszka lekarskiego.

Pomocne okażą się również wyciągi z brzozy i koktajle ze szparagów. Zbawienny wpływ ma również pietruszka i suplement z potasem. Skuteczne okażą się okłady z ogórków i surowych plastrów ziemniaka czy też kompresy ze schłodzonych torebek herbaty.

W walce z obrzękiem przydadzą się na pewno kosmetyki, które bez problemów można nabyć w aptekach i dobrych drogeriach. Widoczność worków pod oczami zmniejszy się też od przykładania specjalnych okularów żelowych oraz odpowiedniej ilości snu w ciągu nocy.

Sukienki MM montibello.pl