wydawnictwopuls Postep

Urok marokańskich miasteczek

Wizyta w ciepłych krajach nie musi oznaczać całodziennego plażowania. Bardzo często zdarza się, że turyści, nieco znużeni wielogodzinnym leżakowaniem lub poparzeni ostrym słońcem, postanawiają wybrać się na zwiedzanie okolicy. Choć niewiele osób o tym wie, w Maroku aż roi się od malowniczych, godnych odwiedzenia miasteczek. Jednym z najbardziej znanych i bez wątpienia godnych polecenia marokańskich miast jest Marrakesh.

Można zaryzykować stwierdzenie, że znajdziesz tutaj niemal wszystko. Na szczególną uwagę turystów zasługują Suki, czyli arabskie targi. Funkcjonowanie tego typu targowisk nie jest zbyt popularne w naszej kulturze, więc polscy turyści z pewnością docenią mnogość kolorów i zapachów, które można tutaj spotkać. Całości dopełni muzyka, płynąca z uderzeń w berberysjkie bębny na placu el Fna.

W Maroku warto odwiedzić jednak także inne, mniej popularne miasta. Urok targowej rzeczywistości można poczuć również w Taroudannt. Dodatkowo malowniczości przydają mu zeglaste, brązowe mury wokół miasta. Na uwagę zasługuje również niebieskie miasto, ukryte w górach Rifowych.

To niesamowite miejsce stanowi idealną bazę wypadową podczas pieszych wycieczek w góry.

www.dominikpolonski.com