wydawnictwopuls Postep

Wyprawka dla noworodka

Pojawienie się w domu dziecka jest ogromnym przeżyciem chyba dla każdego. W końcu jest to kolejny człowiek, którym trzeba się zaopiekować i zapewnić mu odpowiednie warunki do rozwoju. Czas ciąży jest dla wielu kobiet trudny nie tylko przez konieczność godzenia z nią obowiązków zawodowych, problemów zdrowotnych, czy też zmian nastroju. To również moment kiedy należy sporządzić listę potrzebnych dla niemowlaka rzeczy oraz je zakupić.

W wielu rodzinach jest tak, że niektóre urządzenia i przedmioty są przechowywane, a w momencie pojawiania się na świecie noworodka zyskują drugie życie. Są jednak oczywiście takie produkty, które trzeba kupić nowe – ze względu na ich termin przydatności, zużycie i funkcje. Na to co znajdzie się w pierwszej obszernej wyprawce wpływa bardzo wiele, ponieważ znaczenie ma nie tylko zasobność portfela, ale również chociażby pora roku. Wiedząc kiedy dziecko przyjdzie na świat możemy w początkowych miesiącach potrzebować bowiem konkretnych typów ubranek wiedząc, że następne będzie można kupić dopiero później.

W ten sposób nie trzeba na samym początku wydawać niebotycznych sum pieniędzy, niemniej jednak utrzymania malucha nie należy do najtańszych. Wiele produktów jest jednorazowych, a te wielorazowe jak chociażby wózki, przewijaki i foteliki są dość drogie. Poza tym w końcu przychodzi moment, że i je trzeba wymienić nowe.

Pielęgnacja małego dziecka

Przy kompletowaniu całej wyprawki warto rozpisać listę, która będzie określała konkretne czynność i pozwoli nam nie zapomnieć o żadnym istotnym produkcie.

www.kszielonoczarni.pl

Jest kilka ogólnych kategorii rzeczy dla niemowlaków, które należy dobrze przemyśleć, by kupić wszystko co będzie przydatne, ale też funkcjonalne. Z pewnością niezwykle ważna jest pielęgnacja i kąpiel, są to czynności, które wykonuje się praktycznie codziennie, zatem warto inwestować w dobrej jakości produkty. Przede wszystkim trzeba określić gdzie będzie kąpane dziecko, bowiem nawet posiadając wannę w łazience niekoniecznie może się ona okazać dobrym pomysłem. Szczególnie w pierwszych miesiącach życia warto korzystać z małej wanienki plastikowej, która jest lekka, wygodna i umożliwi naprawdę komfortowe mycie malucha.

Na większą wannę przyjdzie bowiem czas znacznie później. Poza tym, trzeba zaopatrzyć się w delikatne ręczniki z bawełny, ponieważ nie będą one aż tak bardzo podrażniać skóry małego dziecka. Dodatkowo, przyda nam się także termometr do wody, a także leżaczek do kąpieli lub wkład na dno wanienki. Dzięki niemu dziecko nie będzie nam się zsuwać, co wykluczy ewentualne kłopoty w kąpieli.

Jeśli mowa o akcesoriach pielęgnacyjnych, nie może w nich zabraknąć przede wszystkim szczotki do włosów z miękkim włosiem i specjalnych nożyczek do obcinania paznokci. Pielęgnacja niemowlaka obejmuje też kilka kosmetyków, który powinny być przeznaczone specjalnie dla małych dzieci. Można wśród nich wymienić szampon, płyn do mycia, oliwkę lub balsam oraz krem przeciw odparzeniom. W przypadku spacerów warto stosować na buzię dziecka także krem z wysokim filtrem.

www.battlefieldheroes.com.pl