wydawnictwopuls Postep

Wrocław zasobny w historię

Teraz pora wybrać się do kilku najciekawszych pod względem turystycznym polskich miast. Podróż do nich jest cennym doświadczeniem zarówno dla krajowych, jak i zagranicznych turystów.

Zaczniemy od Wrocławia – miasta o wyjątkowej historii. Ma ono piastowskie korzenie, które są wyraźnie widoczne, ale przez wiele lat stanowiło obszar wpływów niemieckich.

Dość powiedzieć, że w stolicy Dolnego Śląska rozgrywano nawet sportowe zawody Igrzysk Olimpijskich z 1936 roku, których gospodarzem była III Rzesza. Pojęcie „Festung Breslau” (Twierdza Wrocław) przeszło do historycznych annałów.

Obecnie trudno wyobrazić sobie Polskę bez tego miasta w naszych granicach. Przyciąga ono gości znakomitą architekturą, dynamiką rozwoju i przyjaznym klimatem.

Spory udział ma w tym ludność z dawnych Kresów Rzeczypospolitej, która po II wojnie światowej była masowo przesiedlana do tego regionu. Fantazja i polot Polaków ze Wschodu jest jednym z budulców współczesnego Wrocławia.

O tamtejszych zabytkach i atrakcjach można mówić długo – polecamy poszukać informacji w internecie oraz w przewodnikach.

spływ kajakowy wielkopolska www.e-bullterrier.pl