wydawnictwopuls Postep

Zabytkowa Wenecja

Wenecja, czyli miasto na wodzie, słynie ze swoich malowniczych kanałów, po których gondolami pływają turyści całego świata. Co jeszcze, oprócz takiej romantycznej wycieczki, ma do zaoferowania przyjezdnym to miasto? Wartym zobaczenia jest na pewno Plac św. Marka, czyli jedno z najbardziej znanych miejsc Wenecji.

Jego charakterystycznym punktem jest Bazylika św. Marka – piękny przykład architektury sakralnej. Plac połączony jest z Piazzetta san Marco, gdzie znajduje się pałac Dożów.

Dawniej stanowiła ona nieoficjalne miejsce spotkań środowisk politycznych, a także miejsce egzekucji. Niedaleko usytuowana jest także mennica, gdzie wenecjanie wybijali swoje monety. Będąc w Wenecji warto poświęcić czas na zobaczenie budynku Nowej Prokuratury, która zaprojektowana została w stylu klasycystycznym.

Wenecja ze względu na swoją atmosferę przyciąga oczywiście zakochanych – ci koniecznie powinni odwiedzić Most Westchnień. Legenda głosi bowiem, że pary, które pocałują się na moście, szybko zrobią to na ślubnym kobiercu.

tanie noclegi lubuskie