wydawnictwopuls Postep

Zapytaj znajomych

Zgodnie z badaniami, dotyczącymi kultury naszego kraju, większość Polaków ma problem z podejmowaniem ryzyka, w jakiejkolwiek dziedzinie życia. Dotyczy to również podróżowania.

Często trudno nam się zdecydować na wakacje, bo nie potrafimy sobie wyobrazić, jak będzie wyglądał nasz zagraniczny pobyt i czy nie trafimy na biuro podróży prowadzone przez oszustów. W takiej sytuacji dobrze jest zasięgnąć rady u znajomych.

Nie da się ukryć, że znacznie chętniej wybieramy się w miejsca polecane przez bliskie nam osoby, niż w takie rejony, o których kompletnie nic nie wiemy. Nie ma bardziej przekonujących argumentów niż zadowolenie znajomego czy zdjęcia z udanych wakacji, którymi może się pochwalić.

Dodatkową zaletą takiego stanu rzeczy jest fakt, że znając gust przyjaciół możemy łatwo ocenić, czy będzie odpowiadała nam podobna forma wypoczynku. Oczywiście może się zdarzyć, że nie mamy znajomych, którzy fascynują się podróżami.

Wtedy nieocenionym źródłem wiedzy jest Internet. Warto zajrzeć do niego również wtedy, gdy chcemy upewnić się, że wybrana przez nas placówka jest wiarygodna i spełnia wymagania swoich klientów.

Opinie obcych internautów mogą być także wspaniałą wskazówką przy wyborze miejsca wypoczynku.