wydawnictwopuls Postep

Jak mieć piękny, zdrowy uśmiech?

Ładne, śnieżnobiałe zęby to marzenie każdego. By móc się nimi cieszyć przez długi, długi czas, trzeba poświęcić im odpowiednio dużo uwagi. Przede wszystkim, liczy się oczywiście odpowiednia pielęgnacja, wpływająca nie tylko na wygląd, ale i zdrowie.

Aby zachować wspaniały, zdrowy uśmiech, należy zadbać o właściwą higienę jamy ustnej. Zaleca się dokładne szczotkowanie zębów dwa razy dziennie po posiłku. Niezbędne okaże się też używanie nitki dentystycznej i płukanie jamy ustnej specjalnym płynem.

www.octopus.edu.pl

Te zabiegi pozwolą zachować świeży oddech oraz pozbyć się groźnych bakterii, namnażających się właśnie w jamie ustnej. Jeśli nie chce się zaszkodzić zębom, warto ograniczyć spożywanie takich napojów, jak herbata i kawa, ponieważ ich zbyt duże ilości przyczyniają się do powstawania przebarwień. Równie destrukcyjnie mogą działać palone zbyt często papierosy – nikotyna powoduje nie tylko żółknięcie zębów, ale i uszkodzenia szkliwa.

W kontroli stanu zdrowia zębów nieocenione okażą się regularne wizyty u dentysty. Lepiej nie odkładać ich na później, by nie doprowadzić do powstania zbyt wielu ubytków.

https://montibello.pl/linie-produktow/silaplex/ aspazja