wydawnictwopuls Postep

Walizka w teatrze

Ikoną i symbolem człowieka w podróży zdecydowanie jest walizka. Ten niepozorny przedmiot oprócz szeregu zalet użytkowych już dawno stał się uosobieniem i synonimem wakacji, trasy, podróży.

Dzięki temu stała się popularna nie tylko w praktyce większości przemieszczających się ludzi, ale także we wszelkich przekazach mających na celu symbolizować czy obrazować podróże. Takim przykładem jest chociażby sztuka.

Liczne dzieła, na których ukazuje się człowiek z walizką czy nawet ona sama w różnej postaci mają jasny przekaż dla swoich odbiorców. Zarówno w literaturze, czy malarstwie motywu przewodniego w postaci walizki znajdziemy sporo.

Lwią część eksponatów teatralnych zajmują one także jako ewidentny symbol zachowania aktora, który trzyma ją w swych rękach na scenie. Motyw podróży w tej formie można także spotkać na licznych ekspozycjach fotografii.

Różnego rodzaju zdjęcia walizek w rozmaitych okolicznościach pokazują zarówno zabawne jak i te najbardziej smutne momenty w historii i życiu człowieka.

www.pielegnacjazieleni.net.pl www.biegdlapokoju.pl