wydawnictwopuls Postep

Rozsądek i odpowiednie podejście

Kwestie etyki i wychowania, która obejmuje próg odpowiedzialności za swoje czyny i często bezmyślne podejście do tematu seksu jest osobną i chyba jeszcze bardziej istotną kwestią. Jednak w sytuacji, gdy seksu jest u nas po prostu za dużo, a wiek w jakim dzieci rozpoczynają współżycie jest zaskakująco niski, może okazać się, że właśnie antykoncepcja jest ostatnią deską ratunku.

Nasze babcie miały po dwadzieścia lat, gdy odkrywały, że bociany nie przynoszą dzieci, a współczesne dziesięciolatki doskonale wiedzą, że kapusta to nie łóżeczko dla dziecka, a co gorsza bez trudu potrafią rozwinąć słowo seks, a ewentualne problemy z edukacją seksualną może wspomóc seksuolog online Dlatego też antykoncepcja powinna być równie ważną kwestią, a rodzice nie powinni się bać o niej rozmawiać.

W przypadku nastolatki, która rozpoczęła już miesiączkowanie najważniejsza jest systematyczna kontrola krwawień, którą zapisuje się w kalendarzu, a po trzech cyklach zaleca się spotkać z ginekologiem w celu wykonania badania i określenia, czy wszystko przebiega prawidłowo.