wydawnictwopuls Postep

Przed wypłynięciem – szkoła windsurfingu

Oglądaliśmy różne filmy, na których był pokazany windsurfing i wydaje nam się to niezwykle proste? Przecież starczy tylko stanąć na desce i to jeszcze przytrzymując się przytwierdzonego do niej żagla, aby móc spełnić swoje marzenia i w nieskrępowany sposób pływać. Jednak prawda jest taka, że faktyczne pływanie nie jest wcale tak proste, jakby mogło się wydawać. Nie tylko trzeba się utrzymać na takiej desce, ale również trzeba nią odpowiednio kierować.

Wszystko trzeba robić po kolei

Jeśli chcemy mieć pewność, że nic nam się nie stanie podczas uprawiania windsurfingu i na własnej skórze, chcemy się przekonać, że jest to bezpieczne, to powinniśmy dopilnować, aby wszystko robić w takiej kolejności jak należy.

To oznacza, że zanim zakupimy swój sprzęt i wyjedziemy nad Morze Bałtyckie, aby popływać. Musimy najpierw zobaczyć, co oferuje nam szkoła windsurfingu. Może się wówczas okazać, że oferta tutaj będzie bardzo zróżnicowana, a co się z tym wiąże, że będziemy potrzebowali trochę czasu, aby móc wybrać dla siebie to co najlepsze. Dodatkowo podczas nauki w takiej szkole windsurfingu, będziemy mogli się dowiedzieć, na co zwracać uwagę podczas takiego pływania, tak aby mieć pewność, że nie zrobimy krzywdy, ani sobie ani nikomu dookoła nas.

Zwrócą uwagę na to co najważniejsze

Musimy mieć świadomość, że szkoła windsurfingu ma u siebie najlepszych trenerów, którzy temat znają nie tylko z teorii, ale także z praktyki. To oznacza, że pokażą nam oni dokładne ułożenie ciała, ale także powiedzą nam jakie błędy popełniamy. Im dokładniej będziemy ich słuchali, tym większa jest pewność, że nie popełnimy żadnego większego błędu, a co się z tym wiąże, że nie będziemy narażali się na kontuzje. Dopiero gdy dobrze zrozumiemy wszystkie zasady i będziemy w odpowiedni sposób panowali nad deską, będziemy mieli możliwość wypłynąć samodzielnie i oddać się swobodnemu pływaniu.

Im większą będziemy mieli pewność, że nauczyliśmy się wszystkiego co najważniejsze, tym większą będziemy czuli radość z takiego pływania. To dlatego, że będziemy czuli, iż nic złego nie może nam się stać, bo potrafimy w odpowiedni sposób panować zarówno nad swoim ciałem, jak i nad deską na której pływamy.