wydawnictwopuls Postep

Na co uważać w Egipcie?

Egipt bez wątpienia należy do grona ciepłych krajów, które Polacy bardzo chętnie wybierają jako cel swoich podróży. Nie da się jednak ukryć, że specyfika kultury arabskiej sprawia, iż bardzo wiele osób ma również obawy przed wyjazdem w tym kierunku. Przed wyjazdem do tego kraju bardzo dobrze jest zapoznać się nieco z jego kulturą i dowiedzieć się, na co należy uważać. Kultura arabska słynie z dość restrykcyjnego podejścia do traktowania kobiet. Naprawdę warto o tym pamiętać, wybierając się na wczasy do Egiptu.

Widok kobiety opalającej się na plaży nikogo już tu nie dziwi, ale nadal dobrze jest uważać na swój wygląd, gdy znajdujesz się poza plażą. Nie musisz obsesyjnie unikać krótkich spodenek czy spódniczek, ale raczej zrezygnuj z nadmiernego eksponowania ciała w innych miejscach. Jeśli kobieta będzie tutaj poruszała się po mieście ubrana w strój kąpielowy, może nie zostać wpuszczona do restauracji czy autobusu. W Egipcie szczególną uwagę należy zwrócić też na podróżowanie taksówką. Niestety, przedstawiciele grupy zawodowej taksówkarzy nie cieszą się tu zbyt dobrą sławą.

Koniecznie ustal cenę przejazdu jeszcze przed jego rozpoczęciem – inaczej możesz spotkać się z bardzo niemiłą cenową niespodzianką.