wydawnictwopuls Postep

Jak bezpiecznie spędzić wakacje w Kenii?

Wbrew pozorom to właśnie bezpieczeństwo, a nie rozrywka, powinno stanowić priorytet podczas twoich tropikalnych wczasów. Nie ma nic przyjemnego w zmaganiu się z problemami żołądkowymi czy przyjmowaniem zastrzyków podczas upragnionych wakacji w ciepłych krajach.

Jak powinieneś dbać o swoje bezpieczeństwo, jeśli spędzasz urlop w Kenii? Jak w wielu egzotycznych krajach, jednym z podstawowych zagrożeń dla organizmu turysty jest woda. Należy za wszelką cenę unikać picia wody z kranu i wybierać wyłącznie butelkowaną wodę ze sprawdzonych źródeł.

Dotyczy to zresztą nie tylko wody pitnej, ale również tej, w której myjesz owoce czy warzywa. Choć w Polsce wydaje się to zbędnym luksusem, w tropikach naprawdę warto inwestować w wodę ze sprawdzonych źródeł.

Na wszelki wypadek najlepiej jest unikać spożywania surowych warzyw i owoców, na rzecz tych gotowanych. Problemy żołądkowe mogą powodować także owoce morza z niesprawdzonych źródeł.

Poza tym, aby spokojnie i bezpiecznie spędzić urlop w ciepłych krajach, należy przestrzegać podstawowych zasad higieny. Najważniejszą z nich bez wątpienia będzie częste mycie rąk wodą z mydłem.

Takie proste zabiegi pomogą nam uniknąć wielu nieprzyjemnych niespodzianek.