wydawnictwopuls Postep

Fascynujący Wschód

Wiele osób zachłysnęło się Zachodem i przede wszystkim tam kieruje swoje turystyczne kroki. Oczywiście nie ma w tym nic złego i jest to w pełni zrozumiałe – wszak można tam zobaczyć wiele ciekawych miejsc i poznać fantastycznych ludzi.

Jednakże również państwa za naszą wschodnią granicą mają sporo do zaoferowania. Litwa na przykład jest bliska sercu wielu Polaków, chociażby z uwagi na bogatą wspólną historię.

Wszak swego czasu Polska i Litwa stanowiły jedno potężne państwo, które budziło respekt w całym ówczesnym świecie. Ukraina także kusi, choć tu zaszłości historyczne są na tyle żywe, iż niektórzy Polacy obawiają się Ukraińców oraz ich stosunku do polskości.

www.medimedia.com.pl

Podobnie sprawy mają się z Rosją, gdzie polityczne napięcie utrzymuje się od lat, co przeszkadza w budowaniu dobrych, sąsiedzkich stosunków pomiędzy słowiańskimi narodami. Możemy też rzucić się jeszcze dalej – na przykład na Kaukaz.

Gruzja to kraj życzliwy Polsce, o wspaniałych walorach turystycznych. Godny uwagi jest także Azerbejdżan, który kulturowo balansuje na granicy Europy i Azji.

wyloty poznań www.tenisowki.com.pl