wydawnictwopuls Postep

Ekrany akustyczne – dwa ciekawe rozwiązania

Wśród typów ekranów akustycznych, których zadaniem jest ochrona przed hałasem powstającym na często uczęszczanych trasach drogowych, kolejowych oraz w pobliżu lotnisk, istnieje wiele typów. W poniższym artykule zostały omówione dwa bardzo interesujące rozwiązania warte uwagi. Ekrany akustyczne stanowiące zielone ściany wydają się być bardzo proekologicznym rozwiązaniem. Czy jest tak naprawdę? Natomiast ekrany wykonane ze szkła to pomysł, który może budzić obawy wobec jego nietrwałości.

Rozwiewając wszelkie wątpliwości przyjrzyjmy się cechom tych typów ekranów z bliska. Ekrany szklane pod lupą

Zdecydowaną zaletą szklanych ekranów akustycznych jest ich przezroczystość, dzięki której przepuszczają naturalne światło jednocześnie chroniąc przed niepożądanym hałasem. Oznacza to, że nie trzeba decydować się na ekrany, które całkowicie zasłonią okolicę. Warto dodać, że dzięki bardzo dobrym parametrom nie można ich łatwo uszkodzić, choć pozornie wydawałoby się iż są stworzone z bardzo kruchego materiału.

www.hpbj-online.pl

Charakteryzuje je trwałość zapewniająca odporność na wiele uszkodzeń o charakterze zarówno mechanicznym, biologicznym jak i chemicznym. Wiele osób postanawia łączyć ten typ ekranu z jego kolejnym typem zwanym zieloną ścianą. Zielona ściana – a co to takiego?

Ekran akustyczny stanowiący zieloną ścianę to typ ekranu, który może zostać obrośnięty przez naturalną roślinność. Nie należy obawiać się, że wilgoć pochodząca z roślin uszkodzi przez korozję powierzchnie ekranu.

Ponieważ podczas produkcji pokrywa się jego ramę oraz siatkę zewnętrzną warstwą cynku. Ocynkowany ekran trafia do sprzedaży, przez co przyroda nie może mu zagrozić. Dzięki roślinnej szacie, która bardzo szybko pojawia się na ekranach istnieje spora szansa na to, iż wtopią się one w otaczający je krajobraz. W dodatku stanie się również znacznie ładniejszy w oczach mijających go kierowców.

Podnosi się też dzięki takiemu rozwiązaniu jakość mikroklimatu, bowiem dochodzi do zwiększenia wilgotności powietrza. Byłoby to niemożliwe przy zastosowaniu innego rodzaju ekranu. Dlatego warto zainteresować się zieloną ścianą, która ma proekologiczne właściwości.

https://pl.bolzonigroup.com/ ajan