wydawnictwopuls Postep

Dziwne rozrywki Maroka

Podczas wakacji w ciepłych krajach każdorazowo musimy być przygotowani na zderzenie z obcą kulturą. Czego możemy się po niej spodziewać? To w dużej mierze zależy od konkretnego kraju, w którym będziemy spędzać wakacje. Niektóre rozrywki, które możemy spotkać w Maroku, mogą wydać nam się nieco dziwne.

Mimo to warto je zobaczyć, chociażby z czystej ciekawości. Zdarza się, że latem nieco tęsknisz za białym, zimowym szaleństwem? W Maroku możesz skorzystać z rozrywek bardzo podobnych do tych, na które zwykle czekasz aż do zimowych miesięcy. W środku lata, na środku Sahary możesz natknąć się na wypożyczalnię nart! Choć może wydawać się to dziwne, narty świetnie sprawdzają się tutaj do jazdy po wysokich, piaszczystych wydmach.

Trudno stwierdzić, czy jest to równie wygodne jak jazda po śniegu, jednak z pewnością warto spróbować tej dość nietypowej rozrywki. Na egzotycznych ulicach Maroka aż roi się od rozmaitych sztukmistrzów, których nieczęsto możemy spotkać w Polsce. Bardzo popularne jest tutaj zaklinanie węży.

www.jovanka.co.uk

Popularną rozrywką w Jemma el Fna w Marrakeszu jest oglądanie tańca brzucha. Niestety, w wielu ludziach tego typu rozrywka może budzić swojego rodzaju odrazę, jeśli dodać, że tancerzami najczęściej są tutaj transwestyci.

www.ksrutkowski.pl